עיצוב סלון קטן – כיצד עושים את זה נכון

כשאנחנו ניגשים לפרויקט של עיצוב סלון, הדבר הראשון שאנחנו אמורים לבחון זה הגודל שלו. מכאן אנחנו יוצאים אל תוכנית העיצוב הכוללת, מכאן אנחנו יכולים לקבוע באילו חומרים להשתמש, כיצד, היכן להציב כל דבר ודבר, ועוד שורה של נקודות אשר אמורות להיות משמעותיות בתהליך אשר בסופו נוכל ליהנות מסלון מעוצב.

גודל הסלון הוא משמעותי, מאחר וזה יאפשר לנו לדעת בכמה אלמנטים אנחנו אמורים להשתמש ובאיזה גודל. באופן טבעי זה היה הרבה יותר פשוט לעצב סלון גדול, אז יש לנו הרבה יותר שטח לשחק איתו, מצד שני, עיצוב סלון קטן הוא הרבה יותר מאתגר וצריך לומר, מרבית האנשים נדרשים לעיצוב כזה ולא דווקא לעיצוב סלונים גדולים.

עיצוב סלון קטן, אף על פי שמדובר בשטח מצומצם יחסית, עדיין מקנה לנו מגוון רחב של אפשרויות, כלומר יש לנו מה לעשות איתו ויש לנו כיצד לשחק עם השטח ועם מה שאנחנו יכולים לעשות איתו, על מנת ליהנות מסלון אשר גם יהיה מעוצב בצורה יפה וגם יהיה יעיל ונוח להשתמש בו.

לפני שנציג כמה דוגמאות לכך, צריך לומר, מבחינה כלכלית, סביר להניח שהאופציה של עיצוב סלון קטן תעלה לנו פחות מעיצוב סלון גדול, מצד שני כפי שנוכל לראות, זה לא אומר שאנחנו נהנה מסלון פחות איכותי או מסלון עם אלמנטים פחות יוקרתיים.
 
עיצוב סלון קטן

על מה אנחנו צריכים לשים לב

נתחיל מהבסיס, עיצוב סלון קטן בצורה יפה ומרשימה יכלול בדרך כלל שימוש בפרקט מרשים ולא במרצפות רגילות. הפרקט גם מקנה למקום אווירה הרבה יותר נעימה, אינטימית ומיוחדת, אך גם במקרים רבים, הוא גם יכול ליצור תחושה מרווחת, תחושה של שטח גדול ונרחב יותר. לשם כך, אנחנו נשתמש בפרקט בהיר ולא כהה.

החלק השני אליו נתייחס זה הריהוט בו נשתמש. מצד אחד אנחנו נשתמש בריהוט פרקטי, ריהוט שאנחנו נוכל ליהנות מהשימוש בו, מצד שני, מאחר וזה סלון קטן, ננסה להשתמש בכמה שיותר רהיטים מודולריים, רהיטים מצומצמים, שלא תופסים הרבה מקום. זה נכון הן מבחינת השטח של הסלון אך גם מהיבט נוסף, מעצם המבנה והעיצוב שלהם. אנחנו ננסה להשתמש בריהוט בהיר ופתוח.

עוד נקודה שאנחנו נתייחס במסגרת עיצוב סלון קטן זה המבנה של המקום. על מנת שלא תהיה תחושה שמדובר במקום קטן, אנחנו נעדיף שהסלון יהיה פתוח לחדרים אחרים. למשל, נחבר בין הסלון למטבח ולמרפסת, כך אנחנו יוצרים למעשה יחידה אחת גדולה ולא יחידות מחולקות, מצומצמות.

נקודה נוספת זה השימוש באלמנטים שונים על הקירות. מצד אחד, בריקים יכולים להיות מאוד מרשימים ויפים, אך אנחנו צריכים לזכור שהם יוצרים תחושה של חדר סגור וקטן. לכן אנחנו נעדיף במקרים רבים שלא נשתמש בהם אלא באלמנטים שיוצרים תחושה של סלון פתוח לרווחה. 
 
 
פרפקט פלור  המרכז לעיצוב הבית
 
 
בניית אתרים ג'ינט בניית אתרים ג'ינט מפת אתר Google+ הזכויות שמורות לפרפקט פלור יהדות קנדה 12 א.ת.ח - אור יהודה
בניית אתרים - ג'ינט פיתוח