שטיחים לבית

אין ספק שהמצאות שטיחים בבית מעשירה את האווירה שבו ותורמת להעלאת מצב הרוח בקרב בני הבית והאורחים המגיעים אליו. שטיחים לבית מגיעים במבחר דגמים: יש שטיחים המעוצבים בסגנון קלאסי, ישנם שטיחים המעוצבים בסגנון מודרני, שטיחים בעלי שערות ארוכות ורכות הנקראים שטיחי שאגי, שטיחים מקיר לקיר, שטיחים לחדרי ילדים, שטיחונים לכניסה לבית ועוד. ישנן דרכים רבות לשלב את השטיחים כחלק אינטגרלי מעיצוב הבית, ולמען האמת- לא חייבים להיות מעצבי פנים מומחים לשם כך. רוצים לדעת כיצד? קראו בהמשך המאמר.
 

שטיחים לבית – מותאמים לכל בני הבית באופן אישי

כל אחד מבני הבית השונים נהנה באופן ישיר או בעקיפין מהמצאות שטיח בחדר. תינוקות ופעוטות – משתמשים בשטיח שבחדרם על מנת לזחול ולהתהלך עליו, ילדי בית הספר משתמשים בשטיחים בחדר הילדים בתור פינה למשחק ולריכוז, ובשטיחי האמבטיה בתור מצע רך ונוח לדרוך עליו ברגליים יחפות ורטובות, והמבוגרים שבבית נעזרים בשטיח בתור אלמנט עיצובי המשדרג את מראה הבית ומוסיף חן ואווירה לכל אחד מהחדרים.

שילוב השטיח בחדרים השונים

ניתן לשלב שטיח בכל אחד מחדרי הבית, ונביא מספר דוגמאות:
  • שטיח בכניסה לבית – מקובל להציב שטיחון קטן בכניסה לבית העשוי מסיבים קצרים. כשבני הבית מגיעים חזרה מעמל יומם, הם מחפשים משהו רך ונוח לדרוך עליו. במידה והבית מעוצב בסגנון מודרני- ניתן להתאים שטיחון בסגנון מודרני המתאים לעיצוב הכללי של הבית.
  • שטיח בחדרי המשפחה והאורחים – בחדרים אלו ניתן להציב שטיחים מסוג שאגי. שטיחים אלו מכילים שערות ארוכות ורכות ומגיעים במגוון צבעים פסטליים. שטיחי השאגי מחדירים חמימות ואווירה ביתית לחלל החדר.
  • שטיח לפינת האוכל – שטיח בפינת האוכל תוחם את חלל החדר ומעניק גם הוא אווירה ביתית ונעימה. מקובל לארח בחלל זה ועל כן רצוי לשלב שטיח המתאים לריהוט הכללי.
  • שטיחונים לאמבטיה ולשירותים – בחדרי האמבטיה והשירותים מומלץ גם כן לשלב שטיחי שאגי, המאפשרים מצע רך ונוח לדריכה לאחר שיוצאים מהאמבטיה.
  • שטיח לחדר הילדים – בחדר הילדים מומלץ לשלב שטיח רחב ידיים, בעל שערות קצרות שיהווה משטח יציב למשחק. כמו כן, במידה ובחדר הילדים יש פעוטות או תינוקות רכים- ניתן להתאים שטיחים בעלי שערות ארוכות יותר או שטיחים מרופדים.
  • שטיח לחדר השינה – מומלץ לשלב שטיחים לצדי המיטה או שטיח מקיר לקיר המקיף את כל חלל החדר. יש לשים דגש על נוחות השטיח ומראה אסתטי ומעוצב.
לסיכום, שטיחים יכולים להתאים לכל חלל ולכל אחד מבני הבית ובזה ייחודם.
 
פרפקט פלור  המרכז לעיצוב הבית
 
 
בניית אתרים ג'ינט בניית אתרים ג'ינט מפת אתר Google+ הזכויות שמורות לפרפקט פלור יהדות קנדה 12 א.ת.ח - אור יהודה
בניית אתרים - ג'ינט פיתוח